Bochenia
Bochenia » Ogłoszenia » Kursy » 2014 » Uzdrawiania poprzez świadomość - warsztaty

Uzdrawiania poprzez świadomość - warsztaty

Każda choroba ma sens, znaczenie: pokazuje na zewnątrz to, czego nie jesteśmy świadomi, a co ukrywa się w naszej głębi.

linia

portretDr Gilbert Renaud, biolog, założyciel Recall Healing (uzdrawiania poprzez świadomość) w Vancouver w Kanadzie, uważa, że przyczyną chorób są emocje, z którymi nie potrafimy dać sobie rady. Gdy doznaliśmy ogromnego wstrząsu, w naszym mózgu tworzy się swego rodzaju zwarcie, którego konsekwencją są objawy psychologiczne i fizyczne.

Co powoduje chorobę?
– Koncepcja ta nie jest niczym nowym – mówi Gilbert Renaud. I dodaje: – Połączyłem jednak w niej najnowsze odkrycia medyczne, ustalenia Nowej Medycyny dra Hamera, Totalnej Biologii dra Sabbaha, NLP, medycyny chińskiej i wiele innych. Skupiłem się na tym, by stwierdzić, jakie emocje wpływają na rozwój konkretnych chorób.

Osteoporoza pojawia się, jeśli brakuje nam poczucia własnej wartości; choroba Parkinsona jest wynikiem próby zatrzymania ukochanej osoby, która nas porzuca; choroby uszu, nosa i gardła objawiają się, gdy uważamy, że „nie dostajemy tego, co potrzebujemy”.

Zdaniem Gilberta Renauda, aby wyzdrowieć, trzeba odnaleźć konflikt, który wywołał chorobę. Przypomnieć sobie konkretne wydarzenia lub sytuacje, po których człowiek zaczął cierpieć na fizyczne dolegliwości. Podkreśla, że dla terapeuty Recall Healing nie ma większego znaczenia, z czym przychodzi pacjent: z bólem kolan czy migreną. Każda choroba jest informacją o stanie psychiki, gdy konflikt zostaje usunięty, następuje proces samoleczenia.

Warsztaty Recall Healing (Totalnej Biologii) oferują inny sposób postrzegania zdrowia i życia. Pomagają zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy (z biologicznego punktu widzenia). Są pewnego rodzaju przejściem na nowy poziom świadomości, skokiem kwantowym. Można powiedzieć, że choroba ma sens, znaczenie: pokazuje na zewnątrz to, czego nie jesteśmy świadomi, a co ukrywa się w naszej głębi. Ta nowa świadomość jest naszym wewnętrznym uzdrowicielem. Uświadomienie sobie doznanego urazu psychicznego, doświadczenia związanego z tą traumą to najlepsza droga ku lepszej przyszłości, wolnej od retrospekcji.

Najbliższe warsztaty Recall Healing : Kliknij TUTAJ