Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2019 » Czerwiec » Klawik, bezpieczny „skalpel” na blokady energetyczne

Klawik, bezpieczny „skalpel” na blokady energetyczne

Klawik, bezpieczny „skalpel” na blokady energetyczne „…dbając o warunki egzystencji w zgodzie z NATURĄ, szanujmy wszelki dar życia i bądźmy szczęśliwi także szczęściem innych”. dr Ferdynand Barbasiewicz, autor Klawiterapii i EDENU XXI wieku

linia

Od tysięcy lat istnieje wiele znanych terapii naturalnych, które dzisiaj nazwalibyśmy  holistycznymi. Mają one poprawiać samopoczucie, łagodzić bóle a w zamyśle przywrócić zdrowie człowiekowi.  Najbardziej znane to są: akupunktura, akupresura, yoga, qigong, tai chi chuan, masaż leczniczy i techniki manualne.   Zdawać, by się mogło, że już nic ponad to nie może się pojawić w zakresie naturalnych metod przywracania naszego zdrowia. A jednak długoletnie prace dr Ferdynanda Barbasiewicza przyniosły nam nową, niejako udoskonaloną metodę akupresury zwaną zdjecieklawiterapią, która umożliwia leczenie niemal 1000 dolegliwości za pomocą uciskania ciała specjalnymi narzędziami podobnymi do gwoździ zwanymi klawikami. Klawiki (łac. clavus - gwóźdź ) to specjalne przyrządy o ostrych, szpiczastych końcówkach służących do uciskania skóry chorego w punktach blokujących przepływ energii zwanej Praną lub Ki.

zdjecieKlawiki wykonane są ze stali chirurgicznej zaprojektowanej tak, by narzędzie nie naruszało naskórka. Ostrze klawika spełnia funkcję pobudzającą impuls nerwowy, który dociera do kluczowych struktur układu nerwowego.  Proces rehabilitacji polega na pobudzaniu zestawu punktów na ciele, dobranych odpowiednio pod dane schorzenie. Oprócz tego, zabieg klawiterapii uzupełniany jest o tradycyjną rehabilitację ruchową, edukację, oraz profilaktykę (psychoterapię i odpowiednio dobraną dietę). Wszystkie wspomniane elementy stanowią nierozłączną całość klawiterapii i stanowią klucz do sprawnego i skutecznego powrotu do zdrowia.

Zarówno refleksoterapia, akupunktura, jak i klawiterapia za podstawę swojej teorii przyjmują to, co od wieków jest podwaliną tradycyjnej medycyny chińskiej. To właśnie Chińczycy uważają, że w organizmie zdjecieczłowieka zlokalizowane są tak zwane punkty energetyczne, których stymulacja usprawnia pracę poszczególnych organów wewnętrznych. Jednak w przeciwieństwie do refleksoterapii i akupunktury, gdzie działania pobudzające stosuje się w stosunkowo krótkim okresie, bo od kilkunastu minut do godziny, to w myśl klawiterapii takie działania powinny trwać przynajmniej kilka godzin lub nawet kilka dni.
Jednak uniwersalność tej metody polega na tym, że można ją stosować zarówno jako metodę leczenia bólów głowy, jak i przy bardzo poważnych chorobach, takich jak chociażby stwardnienie rozsiane.
Kursy i książki na temat klawiterapii są wprost rozchwytywane, bo coraz więcej osób chce zgłębić tajniki tej techniki leczenia, którą zalicza się do metod z pogranicza medycyny alternatywnej. W końcu sama idea klawiterapii oparta jest na podobnych założeniach co znana już dziś doskonale akupunktura. Jednak zauważono większą  skuteczność leczenia i uniwersalność w stosowania w dużej gamie chorób. Zbyt prosta metoda leczenia może nawet zniechęcać, niejako lekceważąc metodę, zaś osiągnięty pozytywny skutek budzi wręcz szacunek do niej.

Sam zabieg klawiterapii jest dość prosty. Określone punkty na ciele poddawane są naciskowi klawików przy powtarzanej czynności w każdym punkcie od 1 do nawet 10 razy, a po ustąpieniu bólu jeszcze dwa lub trzy razy. (Oryginalne klawiki można zastąpić połączonymi ze sobą wykołaczkami)  Żeby odnaleźć wskazany terapeutycznie punkt na dowolnym meridianie lub w określonej strefie, należy kilkakrotnie naciskać wiązką wykałaczek, aż pojawi się wyraźny ból i pieczenie. Punkty można ustalać obrazowo-przestrzennie. Jeśli nie znajduję wyraźnego bólu i pieczenia, to nie ma wskazania terapeutycznego.
Na ogół stosuje się zasadę, że im poważniejsza choroba, tym klawiterapia powinna być częściej przeprowadzana i powinna trwać dłużej.
Dr Ferdynand Barbasiewicz, twórca klawiterapii, przekonuje, że sesję terapeutyczną może wykonać każdy. Klawipunktura jest metodą samoleczenia. Zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się samodzielnie wykonać choć jeden zabieg, powinien dokładnie zapoznać się z zasadami tej metody leczenia. Warto jednak udać się do specjalisty i przeprowadzić sesję u profesjonalisty lub dokładnie przestudiować zamieszczony Atlas  Klawiterapii dr  Ferdynanda Barbasiewicza, który można kupić lub ściągnąć w postaci pliku pdf. w internecie (Kliknij TUTAJ
Próżno szukać naukowej oceny klawiterapii, ale coraz częściej słyszy się od wielu osób, że klawiterapia uwolniła je od różnych schorzeń i dała szansę na powrót do pełni życia. I choć można zastanawiać się, czy rzeczywiście to stymulacja pewnych punktów, odgrywa największą rolę w kalwiterapii, czy może chodzi o coś zupełnie innego. Czasami fenomen zmiany psychiki, można uruchomić w naszym organizmie efekty terapeutyczne tak, że organizm rzeczywiście powraca do doskonałej formy.

Mając tak bezpieczne narzędzie w swoich rękach, tylko lenistwo może być przeszkodą do walki o nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Niech więc ta prosta terapia  będzie miłą i pożyteczną praktyką zastępującą ból i złe samopoczucie radością i witalnością życia w wyniku udrożnionej w nas energii prany (KI, Chi).

Opracował Józef ŁackiKomentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY