Bochenia
Bochenia » Nasze Zdrowie » 2009 » Kwiecień » Twoje pożywienie powinno być lekarstwem

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem Dr Johanna Budwing (1909-2003) to niezwykła kobieta naukowiec, której odkrycia można zaliczać się do najważniejszych w XX wieku.


Uzyskała tytuł doktora nauk w dwóch dziedzinach: biochemii i naukach przyrodniczych. Oprócz tego z celującymi wynikami ukończyła farmację, fizykę, botanikę i biologię oraz przeszła przeszkolenie medyczne.

Za swoje osiągnięcia naukowe aż siedem (!) razy była nominowana do Nagrody Nobla.
Jest największym, niestety już nie żyjącym, autorytetem w dziedzinie biochemii tłuszczów oraz leczenia chorób cywilizacyjnych odpowiednią dietą, którą ogłosiła w 1951 roku. Od jej nazwiska dieta ta znana jest na całym świecie jako dieta dr Budwig.
Prowadziła swoją własną klinikę, w której aż 90 % pacjentów z nowotworami w stanach krytycznych, którym lekarze praktykujący akademicką medycynę odebrali już jakiekolwiek nadzieje na przeżycie, "cudownie" ozdrowiało. Podczas jej dietetycznej terapii wyleczeniu ulegają także inne choroby cywilizacyjne.

 Kto z nas nie słyszał słynnej bajki M. Konopnickiej „Jak to ze lnem było" Len to prawdziwe złoto, to narodowy skarb, ale jego wartość  mogli poznać ludzie pracowici i mądrzy.
Do takich ludzi należała dr Johanna Budwing  Najlepiej oceniła wartość lnu z pozycji naukowej i jego przydatność w leczeniu tak zwanych chorób nieuleczalnych oraz większości chorób cywilizacyjnych.

   Dr Budwig zaobserwowała wspólną dla wszystkich poważnie chorych pacjentów cechę, a mianowicie brak w ich krwi - bez wyjątku - fosfatydów, lipoprotein w tym kwasów Omega-3. Jak zauważyła, w takiej sytuacji nowotwory rozwijają się bardzo gwałtownie. Ponadto analizując obraz krwi u pacjentów z nowotworami, dr Budwig zaobserwowała, że hemoglobina zamiast zdrowego czerwonego koloru ma żółto-zielonkawy odcień. To wstrząsające odkrycie zapoczątkowało prace badawcze nad sprawdzeniem teorii w praktyce.

  Chorych na nowotwory pacjentów poddano terapii. Po około 3-miesięcznym okresie uzupełniania brakujących substancji odżywczych, nowotwory zaczęły cofać się stopniowo. Ciałka krwi z powrotem "nabrały koloru", a fosfatydy i lipoproteiny ponownie pojawiły się we krwi. Anemia i osłabienie pacjentów minęły. Pacjenci odczuli ulgę ze strony objawów nowotworowych, dysfunkcji wątroby i cukrzycy.

   Dr Budwig rozpoczęła wtedy poszukiwania naturalnego sposobu uzupełnienia koniecznych dla zdrowia fosfatydów i lipoprotein. Wynikiem tych poszukiwań jest znana już na całym świecie PASTA (ang. "spread"), czyli mieszanina dwóch zupełnie naturalnych składników: oleju lnianego i twarożka. Musza one być spożywane razem, gdyż wzajemnie uzupełniają się uruchamiając korzystne procesy biochemiczne.
Białka twarożka są bogate w siarkę - bardzo istotny składnik wszystkich tkanek oraz m.in. witaminy B1, kwasu pantotenowego i biotyny - jest więc niezbędna do prawidłowego spalania białek węglowodanów i tłuszczów. To ona decyduje o kształcie przestrzennym białek - za jej przyczyną kręcą się nam włosy.

   Zmiksowanie oleju lnianego, który praktycznie aż w 95% stanowią kwasy tłuszczowe nienasycone, powoduje, ze tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie. Jest to bardzo istotna przemiana, umożliwiająca m. in. bardzo szybkie przyswajanie w układzie pokarmowym oraz transportowanie we krwi i limfie.

Zastosowanie diety Dr Budwig

Przez 10 lat Dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety stosując ja w leczeniu szpitalnym pacjentów z chorobami przewlekłymi. Okazało się, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne. Na podstawie tej długoletniej praktyki klinicznej dieta dr Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:
1. arterioskleroza,
2. atak i zawał serca,
3. arytmia,
4. obtłuszczenie wątroby,
5. astma oskrzelowa,
6. problemy trawienne,
7. wrzody żołądka,
8. schorzenia prostaty,
9. artretyzm,
10. wszelkie problemy dermatologiczne,
11. schorzenia wieku starczego,
12. problemy z nauką i pamięcią (aktywizacja pracy mózgu),
13. stwardnienie rozsiane,
14. reakcje autoimmunologiczne,
15. schorzenia woreczka żółciowego,
16. cukrzyca,
17. wady wzroku i słuchu,

   Dr Budwig ogłosiła zasady swojej jednocześnie leczniczej i profilaktycznej diety w 1951 roku. Natychmiast spotkała się z ogromnym oporem przemysłu spożywczego, przede wszystkim ze strony producentów tłuszczów spożywczych, którzy robili wszystko, aby nie dopuścić do rozpowszechniania się rewelacyjnych odkryć.
Nie dziwi więc fakt, że aż 7-krotnie ponawiano nominacje do Nobla. Nie dziwi, choć bulwersuje. Na szczęście pomimo tego nauka dr Budwig nabierała powoli rozgłosu na całym świecie. Rzesze naukowców, za jej przykładem rozpoczęły prace badawcze nad rola kwasów tłuszczowych dla zdrowia i życia człowieka. Po 40 latach, w 1990 roku, dr Dan C. Roehm - onkolog i były kardiolog - podjął się ponownego zbadania zasad diety dr Budwig. Na początku, jak sam pisze, podchodził do tematu z wielką rezerwą i niewiarą (bardzo powszechne stanowisko większości lekarzy). Po wnikliwym badaniu w skierowanej do środowiska lekarskiego publikacji "Townsend Letter for Doctors" oświadczył, co następuje:
" (...) NOWOTWÓR JEST ŁATWO ULECZALNY. Terapia polega jedynie na odpowiedniej diecie. Reakcja na nią jest natychmiastowa; komórki nowotworowe są słabe i bardzo podatne na uszkodzenia. Dr Budwig bardzo precyzyjnie rozpoznała biochemiczny punkt załamania się nowotworu, co bardzo łatwo można sprawdzić zarówno in-vitro, jak i in-vivo."

   Dr Budwig opublikowała w Niemczech 11 książek, z czego dopiero dwie zostały przetłumaczone na język angielski. Dr Udo Erasmus podjął się zebrania całej, zawartej w nich, wiedzy w swoim opracowaniu pt. "Fats and oils" wyd. Alvis Books, Canada.
Dieta dr Budwig jest łatwo identyfikowana, dzięki tzw. paście - mieszaninie oleju lnianego i białego twarożku, najpowszechniej znanej i stosowanej w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Australii ( np. w Klinice Nowotworowej w Melbourne oficjalnie stosuje się dietę dr Budwig w terapii pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi). Niezwykle ważne jest, aby koniecznie spożywać olej lniany zmieszany z twarożkiem w formie pasty, gdyż spożywany w dużych ilościach samodzielnie nie daje leczniczych efektów, a nawet jest szkodliwy.
Przepis na pastę:
Pastę dla jednej chorej przewlekle osoby wykonuje się miksując przez 5 minut :
- 6-8 łyżek stołowych oleju lnianego (bardzo ważne: tłoczony na zimno i nieratyfikowany czyli nieoczyszczony

Taki olej  można zamówić bezpośrednio w tłoczni pod Wrocławiem w Oleofarmie  www.oleofarm.com.pl.)
- 12,5 dkg (pół standardowej 25 dkg-mowej kostki) chudy biały twarożek
- mały kubek jogurtu naturalnego (0% tłuszczu, nieowocowego )lub maślanki, albo kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji
Do miksowania zawsze dodajemy szczyptę pieprzu cayenne i łyżeczkę miodu (naturalnego, nie podgrzewanego).

< Wstecz12Dalej >


Komentarze (1)

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem - Medycyna \"akademicka\" a terapia dr Budwig

Napisane przez Janek, 24 August 2009
Próbowałem ustalić jaka jest ocena terapii dr Budwig w opinii naszych specjalistów. Odpowiedzi były niemal identyczne:" nie znam, nie interesowałem się, ale to na pewno jakiś kolejny internetowy cud, niewiele wart". O ile wiadomo Dr budwigowa na pewno nie była znachorką, miała dwa doktoraty: z farmacji i biochemii i 50 lat badała właściwości oleju lnianego. Wypowiedezi tych lekarzy których o nią pytałem, są po prostu beznadziejne: "nie znam, ale wiem, że to nic nie warte" Buzi dać za takie logiczne myślenie. To po prostu cymbalstwo utytułowanych durniów.
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY