Bochenia
Bochenia Forum
Marzec 29, 2024, 12:19:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Schowane klucze gnozy - Gdy poznacie samych siebie....  (Przeczytany 13716 razy)
Laki
Gość


Email
« : Lipiec 30, 2010, 10:14:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Warte uwagi, choć tekst bardzo trudny.
Faktycznie trzeba trochu przebudzenia by zajarzyć.
Czemu powszechnie nie jest znana Ewangelia Tomasza?
Czyżby hierofanci jej jeszcze nie zrozumieli?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Edek
Gość


Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 16, 2011, 21:29:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

hrześcijanie nie znają jeszcze prawdy o reinkarnacji, bo nie nadszedł jeszcze czas lub prawda została ukryta. Ale:

Jn16:12-13  -Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej           prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe;

Doktryny transmigracji  sekretnie  nauczano  od najdawniejszych czasów w małych grupach ludzi, jako tradycyjnej prawdy, która nie powinna być wyjawiona.
[Św. Hieronim "List do Demetriadesa"]
Zgłoś do moderatora   Zapisane
hiptcheenny
Newbie
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2011, 00:57:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

dzięki dobre dla temacie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Edyta
Gość


Email
« Odpowiedz #3 : Październik 25, 2015, 21:06:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ciekawy cytat Jezusa z ew. Sw. Tomasza tak bardzo pasujący do współczesnych nam czasów, że aż wierzyć się nie chce jak genialny był Jezus w swoim wglądzie w psychologię głębi współczesnych Mu ludzi a zarazem tych, którzy po nich przyjdą. A oto ten cytat"

"Stanąłem w środku świata i objawiłem się im w ciele. Znalazłem ich wszystkich pijanych. Nie znalazłem nikogo wśród nich spragnionego, a dusza moja bolała nad synami ludzkimi, gdyż są ślepi w swych sercach i nie przejrzą, że pustymi przyszli na świat i starają się wyjść z tego świata pustymi. Teraz jednak są pijani. Gdy odrzucą swoje wino, wtedy będą pokutować”.
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!