Bochenia
Bochenia Forum
Kwiecień 20, 2024, 16:17:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Transpersonalna wizja Świata i Człowieka - Wizja świata  (Przeczytany 11659 razy)
Henryk
Gość


Email
« : Styczeń 07, 2010, 23:35:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wspaniały artykuł! Szczerze gratuluję autorowi tak szerokiego wachlarza wiedzy, jaką był łaskaw przytoczyć tutaj.
Czytając każdą książkę, artykuł czy myśl Kena Wilbera, człowiek nabiera wielkiego optymizmu do otaczającego świata. Dowiaduje się od niego, że wcale nie jest wszystko sprzeczne ze sobą, ale raczej uzupełnia się wzajemnie. Przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie. Wilber przez swoje idee integrujące stwarza rzeczywiście inny świat. Świat widziany oczami mistyka a więc z ponadosobowej płaszczyzny postrzegania. Pragnę tu dodać, że Ken Wilber oprócz tytułów naukowych jest również mistykiem. Ma to niewątpliwy wpływ na jego integrującą wizje świata na płaszczyźnie nauki, filozofii i religii z mistycyzmem wschodu.
Oj… ale co ja tak zachłystnąłem się Wilberem, gdzie autor przytacza wiele innych postaci mających wpływ na kształtowanie się nowych idei rewolucjonizujących nasz świat, nasze życie i postęp świadomości. Warto by było przy tej okazji wspomnieć też o Instytucie Mind and Life i o konferencjach naukowców z mistykami wschodu i Dalajlamą.
Pisze o tym również Daniel Goleman w Emocjach destrukcyjnych.
Wszystkie myśli zebrane w powyższym artykule napawają optymizmem. Mam nadzieję – wszystkich czytelników „Bochenii”.
Pozdrawiam Henryk
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!