Bochenia
Bochenia Forum
Kwiecień 19, 2024, 17:42:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Mistrzostwo Świadomości, Transformacji i Intencji lub Miłości - Mistrzostwo świadomości  (Przeczytany 14454 razy)
Henryk
Gość


Email
« : Styczeń 07, 2010, 23:30:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

„Mądrość Tolteków nie jest religią”, to chyba najważniejsze słowa, jakimi autor skwitował wiedzę zawartą w artykule.
Nie być religią to uchronić Mądrość przed instytucjonalnością. Wszakże wszystkie religie jakie znam z pierwotnej mądrości przeistoczyły się w instytucje, gdzie istnieje hierarchia i władza. A tam, gdzie istnieje hierarchia i władza tam trudno o demokrację, równość i miłość.
Mądrość Tolteków pozostała na tyle wielka, że Carlos Casteneda za swojego życia spłodził kilkanaście książek opisując swoje doświadczenia w gronie mistrzów pod przewodnictwem Don Juana Matusa. Inny badacz Victor Sanchez podtrzymuje tradycję i prowadzi warsztaty w Meksyku z zastosowaniem wiedzy przekazanej przez Castanedę.
Ale nie to jest powodem mojego zachwytu wzbudzonego artykułem. Jest nim sama modlitwa. Modlitwa, która sama w sobie zawiera sugestie uzdrawiające ludzką psychikę. Uzdrawianie osobowości polega głównie na „odinstalowaniu” niechcianych i zniewalających przekonań, które modlący winien zastąpić swoimi własnymi wyborami – bycie sobą. Bez narzucania jemu własnych przekonań z zewnątrz, co uczyniłyby niektóre religie. Modlitwa oddaje wolność wyboru, by uszanować wolną wolę. Mówi o miłości, oddaniu i równości wszystkich istot.
I choć modlitwa ta jest o wiele dłuższa, w swojej idei mocno przypomina mi modlitwę św. Franciszka z Asyżu.
Sam zapamiętałem pewną maksymę, kiedy przed laty zaczytywałem się Castanedą. Brzmi ona mniej więcej tak: Celem wojownika jest dążenie do równowagi pomiędzy zachwytem nad byciem człowiekiem i lękiem przed byciem człowiekiem. Prawda, że wielka myśl?
Gratuluję autorowi wygrzebania takiej perełki – modlitwy.
Henryk
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Szejq
Gość


Email
Moc
« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2011, 03:52:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Elo Ścierzka miłości to je to w szkole poina być lektórą obowiaskowom jak transerfing!!! Pozdro dla tych co sie obudzili i niosą światlo tolteków w SERCU
Zgłoś do moderatora   Zapisane
ewa
Gość


Email
« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2013, 16:25:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

żdzbło trawy,oczy moich wnuków,śpiew ptaka,niewytłumaczalna radość-budza mój zachwyt,dziekując BOGU DUCHOWI ŚWIADOMOŚCIitp za ogrom miłości we wszystkim co napotykam na swojej drodze
Zgłoś do moderatora   Zapisane
ewa
Gość


Email
« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2013, 16:27:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

żdzbło trawy,oczy moich wnuków,śpiew ptaka,niewytłumaczalna radość-budza mój zachwyt,dziekując BOGU DUCHOWI ŚWIADOMOŚCIitp za ogrom miłości we wszystkim co napotykam na swojej drodze
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!