Bochenia Forum

Bochenia => Z pomocą innym => : Elżbieta July 12, 2013, 18:04:06: Wszyscy jesteśmy skazani na wzajemną pomoc - Wolontariat to droga w dorosłe życie
: Elżbieta July 12, 2013, 18:04:06
Tak czytam ten apel i myślę sobie, że coś złego stało się z polską młodzieżą. No, może nie tylko z młodzieżą, ale ich ich opiekunami, nauczycielami, wychowawcami a przede wszystkim rodzicami, bo nikt im tego nie przypomina, nikt nie zachęca do pracy w wolontariacie. Wolontariat to najpiękniejsza forma służenia drugiemu człowiekowi w potrzebie. Okres wczesnoszkolny to wspaniała okazja dla młodego człowieka, by poprzez kontakt z starszymi, często bardzo doświadczonymi i mądrymi ludźmi nabywał szlifów dorosłości, uczył się empatii, miłości i współczucia dla innych.
 


: Wolontariat to droga w dorosłe życie
: Edyta December 05, 2014, 18:12:28
Akurat czytam aktualny artykuł na portalu www.wGospodarce.pl o wolontariacie i przypomniałam sobie apel na "Bochenii" o pracę na rzecz wolontariatu.
W tym artykule autor bardzo szeroko omawia znaczenie i rolę wolontariatu w życiu młodych ludzi. Warto przeczytać. Polecam:

http://wgospodarce.pl/biezace-analizy/17427-wolontariat-pracowniczy-niesie-same-korzysci


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.