Bochenia Forum

Bochenia => Partnerstwo dla Przyjaźni => : Tadeo November 28, 2012, 05:39:49: Czym jest patriotyzm? - Co jestr źródłem patriotyzmu?
: Tadeo November 28, 2012, 05:39:49
Dokładnie tak jest, jak to widzi prof. Adami Koseski i prof. Henryk Chałupczak. Sprowadzając sprawę do sedna, można powiedzieć, że pozytywny patriotyzm wynika z miłości, w tym także do ojczyzny. Natomiast źródłem negatywnego patriotyzmu jest nienawiść do tego co obce.


: qzcronMgpbvuCxwQ
: Samir December 30, 2012, 10:43:31
Aleksandra mf3wi:O tak, niesamowity człowiek! Ogromnie inipsrujący! Mf3j ulubiony cytat: Jedynym sposobem aby robić wartościowe rzeczy, jest kochać to co robisz. ( ) Twf3j czas jest ograniczony. Nie zmarnuj go, żyjąc życiem kogoś innego. Miej odwagę podążać za głosem serca i intuicji. W jakiś sposf3b one już wiedzą, kim naprawdę chcesz być. Ludzie często nie myślą o tym, że kiedyś odejdą, ale zastanowienie się nad tym przez chwilę sprawia, że faktycznie chcemy robić rzeczy wyjątkowe i wartościowe.pozdrawiam!


: Jaki patriotyzm?
: Teofil December 29, 2016, 12:30:47
Bardzo mądra wykładnia patriotyzmu w wykładni naszego rodaka z Australii - Krisa Deja. Gdyby ci nasi rządzący, pożal się Boże patrioci, byli wstanie choć coś z tego zakumać, życie w Polsce byłoby cudowne.
Niestety tacy ludzie muszą coś w życiu przejść, czegoś się za granicą nauczyć, zrozumieć świat, doświadczyć biedy i poniewierki i wówczas ocenią co to Ojczyzna, jak współżyć z innymi narodowościami, religiami, jak walczyć o praworządność i demokrację. Muszą zrozumieć, że w różnorodności poglądów, światopoglądów, ludzkiej twórczości jest zaczyn do twórczej, mądrej i sprawiedliwej Ojczyzny. Ojczyzna to nie jest jedna partia, na dodatek rządząca, sprawujący władzę to nie Misiewicze bez elementarnej wiedzy potrzebnej do kierowania tak skomplikowanym organem jakim jest państwo.  Jak bardzo demoralizuje młodych taka droga nepotycznego  awansu. Po co się uczyć, po co być uczciwym - taki przykład karier dla cwaniaków.


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.