Bochenia Forum

Bochenia => Sacrum i profanum => : Margo October 11, 2012, 11:13:56: Szokująca prawda czy sprytna mistyfikacja? - Dziekuję !
: Margo October 11, 2012, 11:13:56
Bardzo dziekuję za zamieszczenie na stronie tego tłumaczenia.
Uprzejmie proszę o powiadomienie mnie, jesli ukażą się dalsze części tłumaczenia lub wskazanie adresu, gdzie ewentualnie tłumaczenie jest zamieszczone...
Serdecznie pozdrawiam Małgorzata


: Szokująca prawda czy sprytna mistyfikacja?
: Edi November 22, 2012, 00:23:40
Pani Małgorzato, całość tego dzieła przetłumaczona została z arameńskiego na angielski i dalej na inne języki, prócz polskiego. Niestety, jak Pani widzi, nikt nie jest zainteresowany przetłumaczeniem i wydaniem tych rewelacji w Polsce, bo zburzyłoby to wiele błędnych pomników ludzkiej wygody i próżności.


: Odp: Szokująca prawda czy sprytna mistyfikacja? - Dziekuję !
: lacki November 23, 2012, 01:02:36
 :) W odpowiedzi na post Pana Ediego, zamieściłem II Część Esseńskiej Ewangelii Pokoju.
Ważne jest rozpoczęcie lektury od Części I. Klikając na link wchodzimy do I Części.
Życzę miłej i głęboko przemyślanej lektury - admin  :)


: wiara dla leniwych
: elf February 23, 2013, 15:59:45
Ogólnodostępna wiara jest dla ludzi wygodnych i leniwych - jak nagrzeszą to przecież można się wyspowiadać,dać na tacę i powrócić do dawnego stylu życia.
Tutaj tak nie jest,bo w aniołach ziemi można zobaczyć stan własnego ducha....przy człowieku oświeconym aniołowie będą przezroczysto świetliści,natomiast przy złoczyńcy lub kimś w depresji będą zaciemnieni.Ich nie można oszukać,i nie dają niczego na kredyt,wiedzą o nas więcej niż my sami,i jeśli ktoś jest nie szczery...będą go unikać.
Godnym pochwały jest tryb życia indian,pomimo że jedzą mięso,potrafią zachować proporcje i harmonię w naturze,potrafią być jej częścią szanując dary ziemi,tak powinno się żyć,tymczasem grozi nam katastrofa,ludzi jest coraz więcej,śmieci jest coraz więcej,zanieczyszczeń itd itd...potrzebna jest globalna przemiana świadomości,powstanie z martwych,z egoizmu do poziomu czystej świadomości. To co objawia się w ludziach na zewnątrz,jest odbiciem ich wnętrza,a to jest smutne,bo zagraża całemu światu. Ziemia to żywy organizm,powiniśmy dbać by czuła się dobrze,bo jakakolwiek choroba w przypadku ziemi może przynieść ludzkości ogromny głód.


: Każda Prawda ma swoje dobre i złe oblicza
: Matewia November 03, 2013, 11:49:09
Posiadanie wiedzy jest motorem życia ludzi i zwierząt i powoduje  postęp. Ludzki postęp jest szybszy niż zwierzęcy.Dostaliśmy wszystkie dary Boskie ale ciekawość chciwość i mataczenie przyćmiło dary a wiedza posiadana przez ludzi jest wiedzą postępu a nie rozwoju.Zwierzęta lepiej wykorzystują swoją wiedzę i dary Boże .Korzystają dla rozwoju i znikomym stopniu do postępu. Jeżeli ktoś uważa że to instynkt zwierzęcy to niech posłucha nauk Jezusa a zrozumie kto jest bliżej Matki Ziemi i Ojca Stwórcy.Patrz i słuchaj SIEBIE i NATURY a zostanie Ci otwarte.


: Ta ewangelia moze szkodzić
: Madmar November 27, 2015, 23:38:15
Fragmentarycznie przejrzalem tresc tego i od razu wysunely mi sie 2 wnioski, ze nie jest to od Boga, gdyż po pierwsze,  nakazuje czcić matke ziemie, co jest sprzeczne z pismem swietym które uczy aby nie oddawać czcii naturze, sloncu itd.  Po drugie zbawienie z uczynków jest sprzeczne z biblią, która uczy ,ze zbawienie pochodzi z łaski przez wiarę.   Także nalezy odrzucic ten tekst, bo jest napisany przez kogos chcial zafalszować slowa Jezusa.  


: fałszowanie historii
: jeden_głos March 16, 2016, 04:41:41
"Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" - List do Galacjan 1:6-8.


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.