Bochenia
Bochenia » Blogi » Józef Łącki » 2016 » Niepodległa czyli jaka?

Niepodległa czyli jaka?

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości - Józef Piłsudski

linia

zdjecie

11 listopada to oficjalne obchody Święta Niepodległości.
W dniu tym wspominamy okrutną drogę do wolnej, niepodległej i wymarzonej przez naszych dziadów i pradziadów Polski.
My, Wasi prawnukowie, wnukowie i synowie wdzięczni za Waszą walkę o wolność, prawdziwy patriotyzm połączony z ofiarami przelanej krwi, liczne prześladowania, składamy Wam hołd wdzięczności.
Oddaliście nam Polskę niepodległą, by służyła naszym dzieciom, kształciła umysły, rozgrzewała serca, rozwijała gospodarkę, była dla wszystkich tolerancyjna, przyjazna, integrująca nas ze światem uznanych wartości i braterstwa.

A jaka jesteś teraz Polsko?

Skłócona, podejrzliwa i nienawistna. Polsko dwóch  sort Polaków, tych  lepszych, którzy mają monopol na tzw. prawdziwy patriotyzm i tych gorszych, których opcja polityczna nie koniecznie odpowiada pierwszej. Polsko, braku dialogu, pełna hipokryzji i pustych gestów, ingerująca w ludzkie sumienia, rozdarta w sferze moralnych a nawet religijnych wartości.

Prawdziwa wolność to tolerancja, różnorodność poglądów, wzajemny szacunek, życzliwość dla każdego obywatela, ale również zdecydowana walka z nepotyzmem, malwersacją i obchodzeniem prawa. Taką budujmy Polskę, by to wielkie narodowe dziedzictwo, jednoczyło wszystkich Polaków zarówno w kraju jak i z poza jego granic.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY