Bochenia
Bochenia » Blogi » Józef Łącki » 2009 » Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Ziemio, najpiękniejsza, najdroższa nasza Matko-Rodzicielko, karmiąca hojnie i do syta, pojąca strumieniami górskich potoków i perłami porannej rosy, wspaniałomyślnie obdarowująca każdego bogactwem swego wnętrza ? kłaniam się Tobie w dniu Twego Święta.

Pomimo wysłużonego już wieku i naszych barbarzyńskich poczynań, jesteś nadal piękna, powabna i w swojej służebnej roli spełniasz nasze, często niemądre zachcianki, chore ambicje czy  złośliwe zachowania. Zaledwie kilkanaście lat temu pomyślano o Twoim święcie i jeszcze jakby od niechcenia, przy okazji ktoś o Tobie wspomnie, a przecież jesteś najważniejszą, bo Matką karmiącą każdego z nas

Źle zrozumieliśmy przesłanie Ksiąg Świętych – „Czyńcie sobie Ziemię poddaną”, widząc w nim tylko własny ludzki egoizm. Ziemia to nie tylko przedmiot dany nam na własność, ale również żywa, współodczuwająca, wrażliwa, potrafiąca nawet na swój sposób nas kochać Matka. Z pokorą musimy wysłuchać animistów, starożytnych mędrców, współczesnych joginów, „prymitywnych” Aborygenów, by ubogaceni ich wiedzą i praktyczną mądrością rozpocząć swój indywidualny dialog z Ziemią przeżywając prawdziwe olśnienie w fascynacji Jej Duchem.

Szokujące wydają się w tym zakresie słowa, być może samego Chrystusa, w Ewangelia Esseńczyków:

…. „Wasza Matka jest w was, a wy w niej. Ona was urodziła; ona daje wam Życie. To ona dała wam wasze ciała, i jej pewnego dnia oddacie je z powrotem. Szczęśliwi jesteście gdy poznajecie ją i jej królestwo; jeżeli przyjmiecie anioły waszej Matki, i jeżeli działać będziecie według jej praw. Mówię wam prawdziwie, ten kto to robi, nigdy nie zazna choroby. Ponieważ moc naszej Matki jest ponad wszystko. A niszczy ona Szatana i jego królestwo, i ma władzę nad całymi waszymi ciałami, i wszystkim co żyje.
Krew która płynie w nas zrodzona jest z krwi naszej Ziemskiej Matki. Jej krew spada z chmur; tryska z łona ziemi; bulgocze w górskich strumieniach; płynie szeroko w rzekach na równinach; śpi w jeziorach; szaleje potężnie w burzliwych morzach.
Powietrze, którym oddychamy zrodzone jest z oddechu naszej Ziemskiej Matki. Jej oddech jest lazurem w wysokościach niebios; świszczy na szczytach gór; szepcze w liściach lasu; faluje nad polami zboża; drzemie w głębokich dolinach; rozpala się do gorąca w pustyni.
Twardość naszych kości zrodzona jest z kości naszej Ziemskiej Matki, ze skał i z kamieni. Stoją one nagie przed niebiosami na szczytach gór; są jak olbrzymy które leżą śpiąc na zboczach gór, jak idole postawione na pustyni, i ukryte są w głębiach ziemi.
Delikatność naszego ciała zrodzona jest z ciała naszej Ziemskiej Matki; której ciało wzrasta żółte i czerwone w owocach drzew, i odżywia nas w bruzdach pól.
Nasze wnętrzności zrodzone są z wnętrzności naszej Ziemskiej Matki, i ukryte są przed naszymi oczami, jak niewidoczne głębie ziemi.
Światło naszych oczu, słyszenie naszych uszu, oba zrodzone są z kolorów i dźwięków naszej Ziemskiej Matki; które otaczają nas, jak fale morza rybę, jak wirujące powietrze ptaka.
Mówię wam zupełną prawdę, człowiek jest Synem Ziemskiej Matki, i od niej otrzymał Syn Człowieczy całe swoje ciało, tak jak ciało nowonarodzonego dziecka zrodzone jest z łona jego matki. Prawdziwie mówię wam, jednym jesteście z Ziemską Matką; ona jest w was, a wy w niej. Z niej zostaliście zrodzeni, w niej żyjecie, i do niej znowu powrócicie. Trzymajcie się więc jej praw, gdyż nikt nie może żyć długo, ani być szczęśliwym, poza tym który czci swoją Ziemską Matkę i działa zgodnie z jej prawami. Ponieważ wasz oddech jest jej oddechem; wasza krew jej krwią, wasza kość jej kością; wasze ciało jej ciałem; wasze wnętrzności jej wnętrznościami; wasze oczy i uszy są jej oczami i jej uszami”.

Całość można przeczytać na Bochenii:


Warto przeanalizować głębię tych cytowanych słów, by zastanowić się w jaki sposób przyczyniamy się każdego dnia, poprzez swoją arogancję i głupotę do niszczenia naszych osiedli, miast, jezior, lasów powodując powolną agonię naszej Ziemskiej Matki, która w  konwulsjach  powolnej śmierci ratując się, krzyczy tornadami, trzęsieniami ziemi, erupcjami wulkanicznymi czy anomaliami pogody wzywa do opamiętania swoje dzieci.



Komentarze (0)

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY