Bochenia
Bochenia » Świat od Wewnątrz » 2012 » Marzec » Terapie niekonwencjonalne

Terapie niekonwencjonalne

Terapie niekonwencjonalne Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates

Terapie niekonwencjonalne

Na bazie fizyki kwantowej rozwinęło się nowe rozumienie tego, co żywe. Jej teorie opisują otaczającą rzeczywistość jako pola energii, potwierdzając tym samym hipotezy buddyzmu tantrycznego na temat energetycznych ciał człowieka

Centra energetyczne, zwane czakramami sterują nie tylko stanami psychicznymi i cechami określonego człowieka, ale i wszelkimi biochemicznymi i bioelektrycznymi procesami organizmu.

Na podobnej zasadzie działają również lekarstwa, które poprzez zawartą w sobie energię substancji materialnych usuwają negatywne wpływy z pola energetycznego i w ten sposób je korygują, leczą. Oddziałują one na organizm zgodnie z zasadą rezonansu wnosząc do obrębu ciała chorego informacje o pożądanej wartości pola energetycznego.
W idealnym przypadku istniejący w polu niedobór energii może być w ten sposób uzupełniony, w wyniku czego organizm powraca do stanu pierwotnej równowagi energetycznej.
Jeżeli jednak chcemy poznać prawdziwe przyczyny choroby, a zatem rzeczywistość świata energii, musimy nauczyć się myśleć w kategoriach tych energii. Musimy nie tylko nauczyć się je zauważać w obrębie swojego ciała, ale i nimi zarządzać, przemieszczać i zmieniać.

Zarządzania energiami będę uczyć na warsztacie NeuroTransgresji, będę uczyć zarządzania energiami na sposób tantryczna jak i na sposób szamański, zgodny z prawami natury, ponieważ w zależności na jak długo zawrzemy pakt z naturą, tak długo będzie ona czynić swoją uzdrawiającą względem nas powinność.

Nasze wyższe JA mówi do nas wieloma językami- językiem warunków życiowych, językiem naszych problemów, językiem naszych życzeń, językiem chorób – przesłanie jest jednak zawsze takie samo.

Wcześniej czy później każdy człowiek zadaje sobie pytanie o sens swojej egzystencji – zaczyna szukać możliwości lepszego zrozumienia własnego życia i samego siebie.
Dobrym sposobem na uzyskanie dpowiedzi na wiele pytań jest obserwacja własnego ciała.

Przemawia ono do nas nieustannie nie tylko poprzez chorobę, ale również przez wygląd naszej twarzy, mimikę. Przemawia ono przez gestykulacje, postawę, sposób chodzenia…

Należy nauczyć się panować nad własnym ciałem. Należy nauczyć się rozumieć jego mowę i słuchać jego rad. Ciało staje się jednym z twoich mistrzów, który uczy ciebie świadomego życia.

Ten temat także będzie przedmiotem naszych warsztatów. To, co potocznie nazywamy chorobą, właściwie nią nie jest – nie jest ułomnością ale jest cielesnym wyrazem nauki jaką przekazuje tobie twój cielesny mistrz- twoje ciało.

Większość z nas postrzega chorobę jako cios od losu, kaprys natury lub po prostu przypadek, który trafia w jednego, a drugiego – równie przypadkiem – oszczędza. Wielu traktuje ją jako zakłócenie, wybicie z codziennego rytmu, przeszkodę na drodze, którą powinno się usunąć tak szybko, jak to tylko możliwe, aby móc dalej żyć- dokładnie żyć tak samo jak dotychczas.

Chodzi o to, aby w końcu zrozumieć, że choroba sama w sobie jest bardziej dysharmonią w stanie świadomości człowieka, znakiem jego odejścia od naturalnego porządku. Jest także wezwaniem do porzucenia dotychczasowej drogi i świadomego powrócenia do stanu harmonii. Każda dolegliwość jest skierowanym do nas apelem cielesnego mistrza, wyzwaniem, któremu można sprostać poprzez zmianę sposobu myślenia oraz poszerzenie swojej świadomości.

Na warsztacie uczę poszerzania świadomości poprzez różne praktyczne ćwiczenia, a także uczę sposobów „wsłuchiwania się we własne ciało”.

Każda zmiana świadomości wywiera natychmiastowy wpływ na ciało, czyli zdrowie fizyczne. Na pewno nie raz słyszałeś o tym, że osoby chore nawet śmiertelnie odzyskiwały zdrowie. Świat nauki traktuje takie wyzdrowienia jako fenomen, a ten fenomen polega tylko na dokonaniu przez chorego zmiany sposobu myślenia.

Potrafimy myśleć, czuć, pamiętać i podejmować decyzje – jesteśmy bardziej świadomością, a nie ciałem. Ciało jest tylko fizycznym wyrazem naszej świadomości, jej odzwierciedleniem. Ciało uzewnętrznia w sposób materialny nasze wewnętrzne myśli, uczucia – jednym słowem nas samych.

Na warsztacie Neurotransgresji każdy będzie miał możliwość uczyć się na różne sposoby
bycia obserwatorem własnej świadomości. Dzięki temu zdobędzie siłę, a energia życiowa będzie płynąć bez dawnych zakłóceń. Dowiesz się, jakie płyną w tobie energie i w jaki sposób z nimi pracować. Wykonasz wiele ćwiczeń, które pomogą odczuwać energie, a także nauczysz się, w jaki sposób nią kierować. Nauczysz się szukać miejsc, gdzie energia została zablokowana.

Dzięki tym ćwiczeniom nauczysz się podwyższyć lub obniżyć ciśnienie krwi, a w razie wystąpienia wysokiej gorączki obniżyć temperaturę ciała. Nauczysz się pracować nad wadą wzroku, bólami głowy oraz szybką regeneracją ciała, gdy nie będzie możliwości na dłuższy odpoczynek lub sen.

Gdy przyjrzysz się uważnie wykonywanym przez ciebie czynnościom odkryjesz, że każda z nich składa się z czterech etapów.

    - pierwszy rozgrywa się w myślach i wyobraźni, a polega na opracowaniu planu działania.
    - w fazie drugiej ciało przygotowuje się do działania – wzrasta ciśnienie krwi, tętno jest przyspieszone, zostaje pobudzony układ krążenia.
    - na trzecim etapie ciało reaguje zwiększoną aktywnością nerwów, co prowadzi do kolejnej fazy
    - mięśnie pobudzone aktywnością nerwów wykonują zamierzony czyn.

Energia może być zablokowana na każdym z tych czterech etapów.

Jeżeli energia / złość, agresja, seksualność, zamierzony czyn / zostanie zatrzymany na etapie myśli, prowadzi to do migren spowodowanych napięciem, zakłóceń snu lub urazów psychicznych.

Jeżeli energia zostanie zatrzymana na etapie funkcjonalnego przygotowania ciała, efektem jest wysokie ciśnienie krwi i stan napięcia ciała.

Jeśli energia zostanie zablokowana na etapie systemu nerwowego, prowadzi to do nerwobóli na przykład do nerwobóli nerwu trójdzielnego lub kulszowego, stwardnienia rozsianego, półpaśca lub nerwicy.

Jeśli energia zostanie zatrzymana na etapie układu mięśniowego, prowadzi to do chorób narządów ruchu, takich jak reumatyzm, artretyzm lub paraliż.

Gdy dochodzi do zablokowania energii życiowej na którymkolwiek z etapów i powstałe blokady nie zostaną usunięte, wówczas życie stawia na drodze odpowiednią lekcję, zmuszając w ten sposób człowieka do podjęcia koniecznej zmiany.

Więcej informacji na temat NeuroTRansgresji znajdziesz >>>>TU

Grzegorz HalkiewKomentarze (3)

Terapie niekonwencjonalne - Bardzo ciekawe

Napisane przez Bozena, 8 May 2012
Witam, prosze o podanie ceny warsztatow i terminu.Pozdrawiam. Bozena

Terapie niekonwencjonalne - Bardzo ciekawe

Napisane przez asklepios, 8 May 2012
Oj, widocznie Pani Bożenka niezbyt dokładnie przeczytała artykuł. Na samym końcu artykułu jest informacja: Więcej informacji na temat NeuroTRansgresji znajdziesz >>>>TU Kliknąć i tam na otwartej stronie można poczytać wszystko co związane z artykułem

Apoloniusz

Napisane przez Apoloniusz, 8 May 2014
Warsztaty u Pana Halikiewa są naprawdę interesujące. Byłem i nie żałuje ani czasu ani pieniedzy
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY