Bochenia
Bochenia » Z pomocą innym » 2011 » Styczeń » Rozwiązania lokalne na globalny bałagan

Rozwiązania lokalne na globalny bałagan

Rozwiązania lokalne na globalny bałagan Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz.

linia

Z przerażeniem a zarazem  z bezradnością niemal codziennie spotykamy się  z epidemiczną falą nowotworów, ciężkich schorzeń, kalectwem wśród naszych znajomych, przyjaciół, rodzin. Ofiary niejako losowo wybrane nie bacząc na wiek, płeć, pozycję czy wykształcenie jednakowo odchodzą poza Bramę Czasu lub egzystują w dyskomforcie fizycznym czy psychicznym. Powoli zaczynamy się przyzwyczajać a nawet godzić w swej bezsilności na sukcesywne unicestwienie życia, upatrując w tym siły wyższe, przeznaczenie czy jeszcze inne znaki czasu . 

Czy nie należy jednak  szukać przyczyn wszelkiego zła w systemie całokształtu produkcji żywności, jej dystrybucji, produkcji leków za którymi stoją w pierwszej kolejności ogromne zyski, a na końcu dopiero zdrowie i dobro człowieka?

Gigantyczna chemizacja rolnictwa, całkowite zniszczenie mikroflory i mikrofauny, zatrute powietrze to już szybki krok do zniszczenia również każdego z nas.  Odważne głosy protestu, nawoływania do zmian, często wyśmiewane i utożsamiane są z oszołomstwem, byle tylko nie stracić wpływów, gigantycznych zysków, dobrze prosperujących fabryk śmierci.

Czy chcemy się z tym pogodzić, skazując się na ogromne i bezsensowne cierpienia a na końcu powolną śmierć? Czy nie lepiej oddolnie zmieniać najpierw swoją ekologiczną świadomość a następnie rozpocząć działania na rzecz proponowanych w poniższych filmach przeobrażeń w życiu każdego z nas?.

Proces powstawania indywidualnych rodzinnych gospodarstw ekologicznych i biodynamicznych to konieczność. Pytanie czy jesteśmy dostatecznie zdeterminowani, by walczyć o swoje zdrowie i zdrowie naszych bliskich, szukając wszelkich możliwości propagowania i zakładania takich gospodarstw, czy dopiero następne pokolenia, o ile jeszcze przetrwają, to zrozumieją?.


Dziękuję Pani Zofii Gil z Kanady za wywołanie tego tematu i przesłanie linków do poniższych filmów. Wraz z Panią Zofią prosimy Państwo o chwilę czasu na obejrzenie poniższych filmów, gdyż problem w nich zawarty dotyczy każdego z nas.

 Komentarze (2)

Rozwiązania lokalne na globalny bałagan - Powrócimy, ale będzie zbyt późno

Napisane przez Leszek, 19 May 2011
Boże jakie to oczywiste i konieczne do zrobienia, ale niestety musimy najpierw wszystko zniszczyć by po latach odbudowywać to z powrotem. Miały być gospodarstwa rodzime, teraz nie ma żadnych, lepiej opłaca się import mleka, żywca, pasz, oczywiście z całą tablicą Mendelejewa. Kogo to obchodzi? Ma swoją ziemię i w połowie leży odłogiem lub produkuje śmierć nie szczędząc chemii. Czy dla niego ważne jest czyjeś życie skoro sam o nie nie dba

Płakać się chce z bezsilności

Napisane przez Arnold, 28 January 2018
Niepopularne dla wszystkich rządów tematy trzeba usunąć ze stron internetowych (patrz filmy). Kiedy dogadali się z światowymi korporacjami, które teraz mają monopol na wszystką, ale najgorszej jakości żywność zebrali już swoje profity. Jak bardzo trzeba byc bezmyślnym, ba- głupim, by zniszczyć rodzime gospodarstwa, które mogłyby produkować najlepszą , bo ekologiczną żywność dla nas i całej Europy. Czy na ministra rolnictwa trzeba było wybrać człowieka o wątpliwej umysłowości, bezwolnego, który nie ma w niczym pojęcia?
 

Napisz komentarz

Tytuł Twojego komentarza
Twoje Imię lub Pseudonim
Twój email
Twój Komentarz
Wpisz tekst po prawej
Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu po wysłaniu, to znaczy, że został skierowany do moderacji i najprawdopodobniej pojawi się w najbliższym czasie. Przepraszamy za utrudnienie. Pamiętaj, że wszelką ewentualną odpowiedzialność za zamieszczone komentarze biorą ich autorzy. REGULAMIN KOMENTARZY